Czym się kierować przy wyborze doradcy restrukturyzacyjnego?

spotkanie z doradcą

Chcąc przeprowadzić restrukturyzację firmy, warto skorzystać z usług doradcy restrukturyzacyjnego. To specjalista, który oferuje profesjonalną pomoc prawną przedsiębiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze doradcy restrukturyzacyjnego, aby zmaksymalizować szanse na to, że przeprowadzi on firmę przez burzliwy okres?

Doświadczenie i kompetencje

Wybierając doradcę restrukturyzacyjnego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego doświadczenie. Specjalista, który ma za sobą wiele przeprowadzonych postępowań o różnym charakterze, może wykorzystać zdobyte doświadczenie już na etapie formułowania propozycji układowych. Aby upewnić się, że doradca ma odpowiednie kompetencje, warto zapytać go o numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego i listę przeprowadzonych postępowań oraz sprawdzić referencje dotychczasowych klientów.

Znajomość branży

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze doradcy restrukturyzacyjnego jest znajomość branży, w której działa przedsiębiorstwo poddawane restrukturyzacji. Specjalista powinien znać specyfikę danej branży, jej uwarunkowania rynkowe oraz konkurencję – tylko w takim przypadku będzie mógł w pełni zrozumieć problemy firmy i zaproponować ich skuteczne rozwiązanie. Nasza kancelaria specjalizuje się w restrukturyzacji gospodarstw rolnych – oferujemy kompleksowe wsparcie prawne rolnikom zmagającym się z problemami finansowymi.

Odpowiednie zaplecze organizacyjne

Na rynku funkcjonuje wiele jedno- i dwuosobowych kancelarii restrukturyzacyjnych. W przypadku skomplikowanej restrukturyzacji, gdy występuje wielu wierzycieli, niezbędna jest odpowiednia liczba osób, które zajmą się przygotowaniem powiadomień, kart do głosowania, testów prywatnych wierzycieli, planu restrukturyzacyjnego oraz przeprowadzą rozmowy z wierzycielami. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na współpracę z większą kancelarią, która posiada odpowiednie zaplecze organizacyjne.