Restrukturyzacja długów bankowych

Zmniejszenie dochodów firmy lub całkowita ich utrata w wyniku pandemii COVID-19 czy poważnych problemów zdrowotnych – istnieje wiele okoliczności, które mogą skutkować kłopotami z terminową spłatą zobowiązań. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją jest restrukturyzacja długów bankowych, czyli zmiana warunków ich spłaty. Ma ona na celu poprawę sytuacji finansowej Klienta, a w efekcie umożliwienie mu uregulowania zadłużenia.

Chcesz zrestrukturyzować swoje długi bankowe? Zgłoś się do nas. Nasza kancelaria od wielu lat pomaga przedsiębiorcom w wychodzeniu z trudnej sytuacji finansowej. Zadzwoń lub napisz do nas, a przygotujemy indywidualny plan działania, który pozwoli Ci spłacić zobowiązania i zapewnić sobie ochronę przed egzekucją komorniczą, której wstrzymanie lub umorzenie może być trudne.

Dlaczego warto zdecydować się na restrukturyzację długów bankowych?

Podjęcie decyzji o restrukturyzacji długów bankowych to najlepszy sposób ochrony przed negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z nieregulowania zobowiązań. Wiele osób popadających w długi zaniechuje spłat i unika kontaktu z wierzycielem. To poważny błąd, który prowadzi do ciągłego wzrostu zadłużenia. Ponadto gdy dłużnik po pewnym czasie decyduje się na podjęcie negocjacji z wierzycielem, wcześniejsze unikanie spłaty znacznie je komplikuje.

Istnieje kilka metod restrukturyzacji długów bankowych: zmiana harmonogramu spłat, zawieszenie spłaty na określony czas, zastosowanie rat balonowych, konsolidacja zadłużeń czy zmiana wysokości oprocentowania. Skorzystaj z pomocy naszej kancelarii, a wybierzemy najlepszy sposób restrukturyzacji zadłużenia i przeprowadzimy Cię przez cały proces.