Restrukturyzacja kredytów

Po pewnym okresie terminowego spłacania kredytu może się okazać, że raty stają się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście istnieje sposób, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Jest nim restrukturyzacja kredytu, czyli zmiana warunków jego spłaty. Wbrew pozorom wiele banków jest otwartych na negocjacje z kredytobiorcami i zgodę na zmianę harmonogramu spłaty kredytu.

Jeśli masz problem ze spłatą zobowiązań i chcesz podjąć negocjacje z bankiem, skorzystaj z usług naszej kancelarii. Od wielu lat zajmujemy się restrukturyzacją kredytów. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie: zapoznamy się z Twoją sytuacją i pomożemy uzasadnić wniosek w taki sposób, aby bank spojrzał przychylnie na Twoją prośbę.

Rodzaje restrukturyzacji kredytu

Wypełniając wniosek, musisz określić preferowaną metodę restrukturyzacji kredytu. Banki mogą dokonać restrukturyzacji umowy kredytowej poprzez:

  • zmianę harmonogramu spłat rat: poprzez wydłużenie okresu kredytowania lub zaplanowanie innego terminarza spłaty rat;
  • wakacje kredytowe, czyli chwilowe zawieszenie płatności rat. Wakacje mogą obejmować zawieszenie spłaty części kapitałowej i odsetkowej raty, jak również całej raty kapitałowo-odsetkowej;
  • konsolidację kredytów, czyli połączenie dwóch lub większej liczby kredytów w jeden celem zmniejszenia miesięcznych zobowiązań wobec instytucji finansowych;
  • zmniejszenie oprocentowania kredytu;
  • umorzenie części kredytu;
  • konwersję walutową kredytu.

Samodzielny wybór metody restrukturyzacji zadłużeń bankowych nie jest łatwy. Skorzystaj z naszych usług, a pomożemy Ci dobrać tę najlepszą, dopasowaną do Twojej sytuacji. Zapraszamy do współpracy.